Harc a papírgyárak ellen? Paper Mills? De másként!

A Nature 2024. január 19-ei száma beszámol egy olyan kezdeményezésről, amelynek célja a tudományos közlemények mintegy 2 százalékát kitevő, hamis, rossz minőségű publikációk közlésének visszaszorítása, az ilyen műveket megjelentető kiadók tevékenységének akadályozása.

Finanszírozók, tudományos kiadók és kutatószervezetek nagy horderejű csoportja erőfeszítéseket tett a tudományos integritás egyik legkényesebb problémájának megoldására: a papírgyárakra, a hamis vagy rossz minőségű folyóiratokat kiadó és szerzői jogokat árusító vállalkozásokra.

A nyilatkozat aláírói közé tartozik a tekintélyes finanszírozó, az Európai Kutatási Tanács, a Clarivate kiadói szolgáltató cég és a nagy kiadók, köztük az Elsevier, a Wiley és a Springer Nature.

Forrás: Nature: https://www.nature.com/articles/d41586-024-00159-9?fbclid=IwY2xjawKK1KxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFHUGRLNFI3UDl3S2ZncU1lAR4jl53-00ckA4qOzT2zzSY_0RRJwz2ykleswMsYmnUpgzPa9NWEulBElL3-uA_aem_d-Dau0plGX1ZrIF8zkSbpw (2024.02.01.)

Olvasson még a tudománymetriáról! a citáció-menedzsmentről! a publikálásról! az eredményeinkről!

#citáció-menedzsment

Hogyan találtunk 200 citációt 2 hét alatt?

A citációk fontosságáról A tudományos fokozatok és címek, valamint a kutatási pályázatok elnyerésének legfőbb kritériuma – az elegendő mennyiségű és minőségű publikáció mellett – a kutatási

Tovább olvasom »
#hírek, érdekességek a tudománymetria világából

Plan S folyamatok

Érdemesnek tartjuk figyelni a Plan S folyamatait. Vajon tényleg komoly katalizátora lesz-e a tudományos kultúra és a tudományos kommunikáció váltásának? 🤔🤓 Az ezzel kapcsolatos Science

Tovább olvasom »